Estetik ve Epilasyon

Diode Buz Başlık Lazer Epilasyon

Özel Üsküdar Anadolu Hastanesi Epilasyon uygulamamız Lazer epilasyon teknolojisinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla renginin veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.
Diode lazer buz başlık cihazımız ile istenmeyen tüylerinizden sizde kurtulmak istermisiniz ?

Cildin sürekli serin ve ferah tutulduğu bu uygulamada ağrı neredeyse tamamen ortadan kalkar. İnce kıllar dahil tüm kıllarda ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmesi de bir diğer önemli özelliğidir. Patentli teknolojiler ile ince kıllarda ve koyu renkli cilt tiplerinde yüksek enerji kullanılmasına olanak tanır. Çünkü Buz Lazer epilasyonda kıllar kademeli olarak ısıtılır. Bu nedenle bronz tenlerde de yan etki riski minimum seviyededir. Tüm bu gelişmiş özellikleri ile Buz Lazer günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir.

epilasyon ASIL

Hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir?

🔵Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilir.

🔵Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden son derece konforlu bir işlemdir.

🔵Cildi tahriş etmez. Kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmaz.

🔵Derinlemesine temizlik ve bakım sağladığından, uzun süre etkilidir.

🔵Uygulama sonrasında cilt, pamuk gibi yumuşak, pürüzsüz ve parlak olur.

🔵Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünümü beraberinde getirir.

🔵Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar.

🔵Genişlemiş gözeneklerin daralmasını, akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlar.

🔵İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

🔵Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmaların önüne geçer.

🔵Cilt elastikiyetini artırır.

🔵Her mevsim uygulanabilir.

🔵Uygulama sonrasında kişi, hemen normal hayatına dönebilir.

hydrafacial

Klasik Cilt Bakımı

Kullanılan özel üretilmiş ürünler ile bir uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme yapılması işlemidir.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren herkesin  temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

KİMYASAL PEELİNG

Kimyasal Peeling ile Neler Tedavi Edilebilir?

Yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir, hatta iyileştirilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir. Yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgün ve daha homojendir.

mezoterapi kampanya

Mezoterapi,

İlk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

Kalıcı Makyaj

Makyaj, kadınların daha bakımlı ve daha güzel görünmek için tercih ettikleri güzellik yöntemleri arasında yer almaktadır. Doğru ve bilinçli yapıldığı sürece makyaj ile oldukça iyi sonuçlar alınabilir. Aslına bakılırsa normal kozmetik ürünleri ile yapılan makyaj, kalıcı bir güzellik yöntemi değildir. Sıcak hava, yağmur gibi nedenler ile akabilir ve tazelenmesi gerekebilir. Ancak son yıllarda geliştirilen yöntemler sayesinde bu durumunda bir çözümü bulunmaktadır. Bu çözüm yolu ise kalıcı makyaj yöntemidir.

Dermapen Uygulaması

Yaş kaç olursa olsun cildi genç, bakımlı ve canlı göstermek isteyen kadınların tercih edebileceği bir cilt bakım yöntemidir.
Cilt altında, yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıklaşma cilt yüzeyinde de gençleşme ve tazelenmesini sağlayarak, hücre üretimi iyice yavaşladığı dönemlerde yaşlılık lekeleri ve deri incelmelerini ortadan kaldıran Dermapen uygulaması aynı zamanda kişinin cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını önleme, kırışıklıkları azaltma amaçlı yapılan yöntemlerden biridir. Cildinin güzelliğine ve bakımlı görünmesine özen gösteren tüm kadınların tercih edebileceği  Dermapen , hastanemiz de uzman kişiler tarafından yapılır.

kirpik lifting asıll23

Kirpik Lifting

Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir.

Özellikle düz kirpiklere sahip olan kadınların daha çok tercih ettiği bu uygulama, bazı solüsyonlar ile kirpiklerde uzun süreli lifting ve kıvrıklık özellikleri kazandırır.

Sizde Dolgun, Kıvrık, Canlı ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak İsterseniz Hastanemiz Estetik ve Epilasyon Birimine Başvurabilirsiniz.

bb glow

BB Glow Nedir?

BB glow; kalıcı fondöten uygulaması olarak da bilinen, cilt için çeşitli vitamin, mineral ve bitki özleri içeren serumlar kullanılarak yapılan cilt bakımı ve medikal estetik uygulamalarından biridir. BB glow uygulaması kalıcı makyaj kategorisinde değildir. Cilt; uygulanan serumlarla birlikte kolajen üretimini arttırır. Kolajen ve elastin üretiminin artması ise cilt tonunu eşitler, hücreleri yeniler, kırışıklıkları azaltır, lekeleri giderir, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlar. Bu nedenle BB glow uygulaması ülkemizde kalıcı fondöten uygulaması olarak da adlandırılmıştır.

g5

G5 Masajı

Ritmik bir masaj aleti olan özel cihazı ile uygulanan, hızlı titreşimlerle sıkılaşma sağlayan ve selülit giderici etkisi olan bir uygulamadır. Özellikle selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılan G5, kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasında ve spazm tedavilerinde de oldukça başarılıdır.